·

Śpiewające zakończenie lata

17 sierpnia 2025 r. o godzinie 17:00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Prandocinie-Iły odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – „Śpiewające zakończenie lata”, połączone z obchodami dożynek parafialnych.

Spotkanie będzie okazją, by w serdecznej, sąsiedzkiej atmosferze wspólnie pożegnać lato, śpiewając utwory, które od pokoleń towarzyszą mieszkańcom w pracy, zabawie i letnich spotkaniach. Na scenie wystąpią Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Prandocinie-Iły, które przygotują recital pieśni, piosenek i przyśpiewek związanych z końcem lata, czasem żniw i wiejskich tradycji.

Wspólne śpiewanie w remizie OSP stanie się nie tylko artystycznym finałem wakacyjnych miesięcy, ale również wyrazem lokalnej więzi i kultywowania dziedzictwa kulturowego wsi. Wydarzeniu towarzyszyć będzie radosna oprawa dożynkowa, a uczestnicy będą mogli włączyć się do wspólnego muzykowania i przeżyć chwile pełne melodii, śmiechu i wspomnień.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Śpiewające zakończenie lata” dofinansowanego ze środków Województwa Małopolskiego

More from the blog

Odkryj więcej z Collegium Meritum

Zasubskrybuj już teraz, aby czytać dalej i uzyskać dostęp do pełnego archiwum.

Czytaj dalej