
Koniec roku to naturalny czas podsumowań. Dla naszej organizacji rok 2025 był okresem intensywnej pracy, rozwoju i realizacji ambitnych pomysłów. Zrealizowaliśmy liczne projekty, podjęliśmy nowe inicjatywy oraz konsekwentnie inwestowaliśmy w edukację i jakość naszych działań.
Zrealizowane projekty
W minionym roku udało nam się zrealizować m.in.:
- „Wizerunek Świętego Jana Nepomucena w przestrzeni małopolskich wsi i miasteczek” – w ramach projektu wydaliśmy album prezentujący wizerunki tego dziś nieco zapomnianego świętego z terenu pięciu powiatów Małopolski.
- „Śpiewające zakończenie lata” – wspólnie z Kołem Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Prandocina Iły zorganizowaliśmy spotkanie z ludową muzyką, wspólnym śpiewaniem pieśni i przyśpiewek.
- „Lokalni Promotorzy Przedsiębiorczości” – cykl szkoleń dla mieszkańców terenów wiejskich, pokazujący, jak wykorzystać narzędzia AI do promocji własnej działalności.
- „Odnawiamy przestrzenie – ograniczamy ilość odpadów” – projekt obejmujący trzy warsztaty, podczas których uczestnicy nadawali drugie życie starym meblom, ucząc się jednocześnie idei zero waste.
Rozwój organizacji
Rozpoczęliśmy również realizację projektu „Kierunek–rozwój”, który znacząco wpłynął na podniesienie jakości naszej pracy. Dzięki niemu:
- uczestniczyliśmy w szkoleniach i rozpoczęliśmy studia podyplomowe,
- zatrudniliśmy pracowników,
- przeprowadziliśmy badania i opracowaliśmy raport,
- rozpoczęliśmy wdrażanie programu integracji cudzoziemców, testując funkcję asystenta kulturowego.
Współpraca i wsparcie
Miniony rok to także czas budowania relacji. Pozyskaliśmy nowych wolontariuszy, a także uruchomiliśmy biuro w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.
Za współpracę i wsparcie dziękujemy władzom oraz pracownikom:
- Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego,
- Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości,
- Wojewódzki Urząd Pracy.
Dziękujemy również jednostkom samorządu terytorialnego, Kołom Gospodyń Wiejskich, stowarzyszeniom, instytucjom, które z zaangażowaniem współuczestniczą w naszych działaniach.
Dziękujemy!
Przede wszystkim jednak dziękujemy wolontariuszom, pracownikom i członkom naszego Stowarzyszenia. To dzięki Wam ten rok był tak dobry, inspirujący i pełen realnych efektów. Z optymizmem patrzymy w przyszłość i już dziś planujemy kolejne działania
