·

 „Śpiewające Zakończenie Lata” w Prandocinie-Iłach

Wspólne śpiewanie w ramach programu „Małopolskie Chóry – Małopolska Rozśpiewana”

W atmosferze wdzięczności za plony i kończące się lato, 17 sierpnia w remizie OSP w Prandocinie-Iłach odbyło się wyjątkowe wydarzenie – „Śpiewające Zakończenie Lata”, zorganizowane w ramach programu „Małopolskie Chóry – Małopolska Rozśpiewana”, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Podczas spotkania nie zabrakło wspólnego śpiewania znanych i lubianych piosenek – ludowych, biesiadnych i wakacyjnych. Wydarzenie miało nie tylko charakter rozrywkowy, ale stało się również piękną okazją do budowania lokalnej wspólnoty, kultywowania tradycji i wyrażenia wdzięczności za wspólnie spędzony czas, naturę i dobre chwile mijającego lata.

Organizację wydarzenia wspierały aktywnie Koło Gospodyń Wiejskich z Prandocina-Iły oraz sołectwo, a swoją obecnością uroczystość uświetnił Radny Województwa Małopolskiego – Pan Rafał Stuglik.

Oprócz śpiewu i wspólnego biesiadowania, był to także czas rozmów – zarówno o przeszłości i historii miejscowości, jak i o przyszłości – w kontekście rozwoju strefy gospodarczej w tej malowniczo położonej, przyrodniczo cennej wsi.


Podziękowania

Składamy serdeczne podziękowania Komisji Konkursowej Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWM za zaufanie i wsparcie realizacji zadania.

Dziękujemy również Panu Rafałowi Stuglikowi za poświęcony czas, wspólne śpiewanie i inspirujące rozmowy.

More from the blog

Odkryj więcej z Collegium Meritum

Zasubskrybuj już teraz, aby czytać dalej i uzyskać dostęp do pełnego archiwum.

Czytaj dalej