Wspólne śpiewanie w ramach programu „Małopolskie Chóry – Małopolska Rozśpiewana”
W atmosferze wdzięczności za plony i kończące się lato, 17 sierpnia w remizie OSP w Prandocinie-Iłach odbyło się wyjątkowe wydarzenie – „Śpiewające Zakończenie Lata”, zorganizowane w ramach programu „Małopolskie Chóry – Małopolska Rozśpiewana”, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Podczas spotkania nie zabrakło wspólnego śpiewania znanych i lubianych piosenek – ludowych, biesiadnych i wakacyjnych. Wydarzenie miało nie tylko charakter rozrywkowy, ale stało się również piękną okazją do budowania lokalnej wspólnoty, kultywowania tradycji i wyrażenia wdzięczności za wspólnie spędzony czas, naturę i dobre chwile mijającego lata.
Organizację wydarzenia wspierały aktywnie Koło Gospodyń Wiejskich z Prandocina-Iły oraz sołectwo, a swoją obecnością uroczystość uświetnił Radny Województwa Małopolskiego – Pan Rafał Stuglik.
Oprócz śpiewu i wspólnego biesiadowania, był to także czas rozmów – zarówno o przeszłości i historii miejscowości, jak i o przyszłości – w kontekście rozwoju strefy gospodarczej w tej malowniczo położonej, przyrodniczo cennej wsi.
Podziękowania
Składamy serdeczne podziękowania Komisji Konkursowej Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWM za zaufanie i wsparcie realizacji zadania.
Dziękujemy również Panu Rafałowi Stuglikowi za poświęcony czas, wspólne śpiewanie i inspirujące rozmowy.




















